avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce impozite trebuie sa plătesc în tara?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce impozite trebuie sa plătesc în tara?

Buna ziua! Fiind angajat (antreprenor) printr -o firma de leasing din afara tarii, desfasurand activitate mai mult in afara tarii ,incasand salariul in euro, as dori sa stiu ce impozit pe venit trebuie platit si daca este obligativitate de a achta CAS si CASS? Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 4 Martie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Grama Cornel - Consultant fiscal , Consultant fiscal 18:33, 6 Martie 2023
daca sunteti salariat acolo in afara tarii aici nu mai platiti nimic legat de salariul dvs .
Eu primesc suma bruta in cont , ei nu-mi platesc impozite nici in Romania nici in afara tarii.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asta inseamna ca nu sunteti salariat ci persoana ce obtine venituri din activitati independente .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contributia cas si cass se calculeaza la venit brut sau net? eupopescu eupopescu Buna seara! Pe internet sunt articole contradictorii. 1. Contributia CAS si CASS pe 2023 se calculeaza tinand cont de venitul brut, sau de net? 2. ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica persoana fizica xman_ghio xman_ghio Buna seara, va rog sa ma ajutati cu cateva nelamuriri legate de impozitul pe venit persoane fizice si depunerea declaratiei unice. In cursul anului 2019 am ... (vezi toată discuția)
Se plateste cas sau cass pentru veniturile provenite din trading de cryptomonede? daniel222 daniel222 Buna ziua, As dori sa stiu cum sunt impozitate veniturile provenite din trading-ul de cryptomonede. Sa zicem, de exemplu, ca la finalul anului 2018 am ... (vezi toată discuția)