Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ce impozite trebuie sa plătesc în tara?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ce impozite trebuie sa plătesc în tara?

Buna ziua! Fiind angajat (antreprenor) printr -o firma de leasing din afara tarii, desfasurand activitate mai mult in afara tarii ,incasand salariul in euro, as dori sa stiu ce impozit pe venit trebuie platit si daca este obligativitate de a achta CAS si CASS? Multumesc!
george-neagu, moderator
daca sunteti salariat acolo in afara tarii aici nu mai platiti nimic legat de salariul dvs .
Eu primesc suma bruta in cont , ei nu-mi platesc impozite nici in Romania nici in afara tarii.
Asta inseamna ca nu sunteti salariat ci persoana ce obtine venituri din activitati independente .