Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Infiintare SRL pe numele unei alte persoane.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Infiintare SRL pe numele unei alte persoane.

Salutari!
Am nevoie de un sfat va rog in legatura cu infiintarea unei firme. Imi doresc sa infiintez o firma pe numele unei alte persoane iar aceasta sa nu fie nevoita sa faca ceva de orice natura ci doar sa fie acea persoana in calitate de administror. Este posibil sa ma trec ca fiind asociat si sa ma ocup eu de orice tine de administarea firmei fara sa fie implicata acea persoana?
george-neagu, moderator