avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 225 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Decizie de suspendare contract-alocație/stimulent ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Decizie de suspendare contract-alocație/stimulent Buna seara! ...

Decizie de suspendare contract-alocație/stimulent
Buna seara! Va rog,am dat peste o problema in a primi de la angajator decizia de suspendare a contractului pt a putea depune actele pt alocație și indemnizație. Aceștia spun ca eu trebuia sa anunț când s-au împlinit cele 126 zile de postnatal,iar eu nu am știut. Acum ca au trecut 13 zile de la terminarea lor(28 Februarie),mi au spus ca nu mi mai pot oferi acest act. Ce pot face?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:59, 15 Martie 2023
Decizia de suspendare a fost emisa?

Ati facut cerere de acordare a CCC catre angajator?
Decizia nu a fost emisă pentru ca ei voiau sa ii anunț eu. Eu nu am știut lucrul acesta.
Am făcut cererea abia ieri.
Cornel Vasile a scris:

Decizia de suspendare a fost emisa?

Ati facut cerere de acordare a CCC catre angajator?

Ultima modificare: Marți, 14 Martie 2023
mari18ro, utilizator
Dac-ati facut cererea , va trebui sa va emita decizia de suspendare .
Am făcut cererea astăzi,dar ei spun ca zilele de postnatal s au terminat pe 28 Februarie. 14 zile,pana astăzi,nu știu ce pot face cu ele

Cornel Vasile a scris:

Dac-ati facut cererea , va trebui sa va emita decizia de suspendare .

Puteti sa va luati zile de CO sau de CFP.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

C pre-post natal ContSters243704 ContSters243704 am si eu o intrebare,,,eu de la 1 februarie trebuie sa intru in prenatal...dar este posibil sa nasc mai repde de termen, termenul ar fi 6 martie.... cum se ... (vezi toată discuția)
Concediul de lauzie, indemnizatia de crestere a copilului si alocatia manifestus manifestus Va retin atentia cu urmatoarea situatie pentru care as vrea daca se poate o explicatie cat mai clara, mai mult un ajutor dpdv juridic. Am nascut pe data de ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie silvia99 silvia99 sunt angajata in propria mea firma (cim cu 2h/zi). in 08.10.2014 am nascut, fara ca cim-ul meu sa fi suferit vreo modificare (el continua sa fie activ). as ... (vezi toată discuția)