Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Lucrează online în Olanda pentru o firma din Romania
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Lucrează online în Olanda pentru o firma din Romania

Buna ziua, va rog daca se poate sa mi se răspundă la o întrebare. Copii mei, băiatul și nora sunt plecați în Olanda, băiatul lucrează acolo cu acte în regulă, dar nora lucrează pentru firma romanesca de acasă. Ea acolo își plătește doar asigurarea de sănătate, și este înregistrată că locuiește acolo gen rezidenta, întrebarea este, este obligată să plătească taxe/impozite la statul olandez odată ce plătește la statul român?
george-neagu, moderator
Am uitat sa precizez că nora lucreaza in IT.
george-neagu, moderator