Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate face contract de donatie daca terenul este ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate face contract de donatie daca terenul este implicat ...

Se poate face contract de donatie daca terenul este implicat in programul Casa Verde? Tatal meu detine proprietatea x si urmeza curand implimentarea Casa Verde. Eu vreau sa construiesc o casa pe acel teren. Cum sa fac ca sa imi pot scoate autorizatiile necesare si intabularea noii case pe acel teren unde se vor afla si panourile fotovoltaice?
nu. in contractul Casa Verde beneficiarul se obliga sa nu instraineze imobilul. Tatal ar trebui sa stie, doar a semnat cererea de finantare