avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 651 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Compania la care lucrez a intrat in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Compania la care lucrez a intrat in insolventa si ...

Buna ziua!

Compania la care lucrez a intrat in insolventa si vreau sa stiu cum putem aborda fondul de garantere a celor 5 salarii. Ce documentatie trebuie si ce proceduri presupune. Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:39, 23 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Procedura recuperare salariu irinairina13 irinairina13 Buna ziua, Imi puteti spune, va rog, care sunt pasii care trebuie urmati pentru ca un fost angajat sa-si recupereze salariul de la fosta firma angajatoare ... (vezi toată discuția)
Ce pot face fostii angajati ai unei firme intrate in insolventa daca mai au salarii de recuperat ? Silviaf Silviaf Buna ziua, Am si eu nevoie de ajutorul dvs. Suntem mai multi fosti angajati ai unei companii care a am demisionat inainte de a intra firma in insolventa(in ... (vezi toată discuția)
Salariu neplatit dani dani dani dani buna ziua , as dori un sfat va rog ! firma unde lucrez a incetat activitatea si ne-a trimis acasa fara sa ne plateasca de 2 luni salariile si fara alte ... (vezi toată discuția)