avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Aplicare legea 76/2002 articolul 85
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Aplicare legea 76/2002 articolul 85

Dacă mai am 3 ani până să împlinesc vârsta de pensionare pentru limita de vârstă și sunt pensionară de invaliditate gradul 3 ( cu drept de muncă de 4 ore); angajatorul poate beneficia de convenția cu AJOFM prin legea 76/2002, articolul 85?(având în vedere că eu am un venit,deci nu sunt șomeră)?
Ultima modificare: Vineri, 24 Martie 2023
Mamaursu, utilizator
Cel mai recent răspuns: Mamaursu , utilizator 17:07, 25 Martie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu se aplica art.85 in cazul dvs.
Mulțumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conditii acordare subventie la angajarea unei persoane care mai are aproape 3 ani pana la pensie Costinel Burca Costinel Burca As dori sa stiu si eu care este legea care mai reglementeaza acordarea subventiei la angajarea unei persoane care mai are aproape 3 ani pana sa iasa la pensie ... (vezi toată discuția)
Art 85(5) legea 76/2002 oanamica oanamica Buna ziua, subiectul intrebarii mele il constituie conventia incheiata intre angajator si AJOFM cu privire la acordarea subventiei descrise in art 85(5) din ... (vezi toată discuția)
Legea 76, pensie anticipata partiala miihaiiconstantin miihaiiconstantin Daca un viitor angajat este nascut in mai 1952 si are 33 ani vechime, angajatorul poate beneficia de Legea 76/2002 cu: un nr. de ... someri inregistrati in ... (vezi toată discuția)