Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... despre citatii
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

despre citatii

buna ziua, am o curiozitate cum functioneaza procedurile/legile, in cazul in care organele de urmarire penala nu cunosc datele(unde locuieste,cine este, cum il cheama etc) unui inculpat/suspect/martor , ci doar o adresa de mail a acestuia, in cazul in care va fi chemat la interogatoriu , va fi citat pe acea adresa de mail?
Da, poate fi citat si pe adresa de mail.
Dar, de regula se cer relatii la DPAB si se comunica adresa de domiciliu cu care figureaza inregistrat la DPAB, adica cea din Cartea de Identitate. Va fi citat la acea adresa.
multumesc pentru raspuns! m-am referit in cazul in care nu se poate indentifica o persoana care trebuie sa fie chemata la un interogatoriu de exemplu, si singuru acces la respectiva persoana este adresa aceea de mail, va fi citata pe acel mail,nu?