Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Vreau sa scriu tatăl biologic în certificatul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Vreau sa scriu tatăl biologic în certificatul copilului de 7 ani.

Bună ziua!
Am nevoie de informații și îndrumări.
Nu am trecut tatăl biologic în certificatul copilului.
Copilul are 7 ani deja,nu eram la momentul ala căsătoriți.
Cum sa fac și unde, să-l trec ca tată în certificat(tatăl biologic recunoaște copilul)
Menționez ca copilul este născut în Republica Moldova iar tatăl este din România.
Acum sunt căsătorită aici în România cu tatăl copilului.
E nevoie de test ADN sau doar poate confirma ca recunoaște copilul.
Și ce acte aș avea nevoie.
Mulțumesc.
HELENA.9494a, utilizator
il recunoaste la starea civila, depuneti buletine certificat de casatorie, certificat de nastere...
La starea civilă unde e născut copilul?
daca copilul e nascut in Moldova, asa ar trebui
Mulțumesc mult.