Forum Discuţii juridice Executare silită Bună dimineața! Se da următoarea situație, cineva ...
Discuție deschisă în Executare silită

Bună dimineața! Se da următoarea situație, cineva a avut ...

Bună dimineața! Se

da următoarea situație, cineva a avut firma, a primit amenda , nu a plătit amenda, s-a pus poprire anaf pe salariu , oprește și anaf oprește și banca , din 1900 mai încasează 400. E normal? Mulțumesc frumos!
Nu este corect.
Sa mearga la ANAF si sa ceara un document din care sa rezulte ca dumnealor pun deja poprire pentru suma datorata si sa nu mai puna poprire si banca pe acea suma...
Partea interesata poate invoca ordinul ministrului finantelor publice nr. 528/2015 pentru aprobarea procedurii de restituire a sumelor reprezentand taxe sau alte venituri ale bugetului de stat,platite in plus sau necuvenit si pentru care nu exista obligatia de declarare.