Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzarea unor pachete de produse.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzarea unor pachete de produse.

Buna ziua. am si eu o dilema legata de vanzarea unor pachete de produse.
Am un magazin alimentar cu cod CAEN 1011 si 4722. Intrebarea este daca pot comercializa pachete promotionale constand in cate o tava de mici si o doza bere, atata timp cat nu am cod CAEN pt vanzare cu amanuntul am bauturilor. Mentionez ca nu pot inregistra inca un cod CAEN(m nu imi perimite contractul de inchiriere al spatiului).
george-neagu, moderator
promotie sau nu, berea e bere. nu puteti comercializa nici branza, de exemplu, fiindca 4722 e restrictiv. in plus, la o tava de mici se consuma cam un bax de 6 cutii