Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua, M-au rugat niste care au nevoie de viza de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua, M-au rugat niste care au nevoie de viza de flotant ...

Buna ziua,

M-au rugat niste care au nevoie de viza de flotant ca sa facem impreuna declaratiile la Direcția de Evidență a Persoanelor ca sa apara ca i-as lua in spatiu.
Este vreo posibilitate sa imi vino o notificare de la primarie pentru taxa de habitat si ecarisaj mai mare pentru ca am declarat ca as lua aceste persoane in spatiu chiar daca in realitate nu stau acolo?
Da. Veti plati toate pentru ei din moment ce in acte figureaza ca locuind acolo.
Atat timp cat la dv in spatiu figureaza mai multe persoane,automat vi se va impune supliment taxe la buget aferent numar persoane declarat