Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot modifica denumirea firmei in alt oras fata de cel ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot modifica denumirea firmei in alt oras fata de cel unde a fost infiintata firma ?

Buna seara.

Impreuna cu sotia am decis sa inchidem una dintre firme si prin urmare sa schimbam denumirea societatii care va ramane activa. Societatea este infiintata in Cluj-Napoca, cu sediul in Cluj-Napoca iar noi stam in Bucuresti.
Pentru a schimba denumirea societatii si pentru a mai adauga un administrator ( astfel incat sa fim amandoi ), actele necesare se pot depune doar in Cluj-Napoca sau se pot depune si la ONRC Bucuresti ?
Buna ziua,
Modificarile dorite de dvs privind denumirea si adaugarea unui administrator se pot face doar la Registrul comertului din judetul in care firma isi are sediul, deci in Cluj.
Modificarile pot fi facute online, fara a fi necesar sa va deplasati, insa va trebui sa aveti semnatura electronica. De asemenea, documentele pot fi transmise si prin posta.
Interesati-va la Registrul Comertului Cluj si va indruma cei de acolo cu procedura.
Succes!