Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Câți locuitori ați fost înșelați de cei care ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Câți locuitori ați fost înșelați de cei care "actualizau" ...

Câți locuitori ați fost înșelați de cei care "actualizau" contractele de gaz și curent ? Noi am pățit-o chiar acum înainte de Paști ,și au recunoscut ca o "angajata"in perioada de proba a greșit . Cum sa procedam in cazul acesta deoarece faptele acestea se practică de ani de zile.si pare că nimeni nu ia liniștit .
Inselati in ce sens ? V-au propus alte contracte sau cum v-au inselat?
Sesizati oficial autoritatile in drept sa cerceteze
A venit un "angajat" spunând ca ne.ofera o actualizare de date și ne-am trezit ca ne-a schimbat contractul .

w_v_w_v a scris:

Inselati in ce sens ? V-au propus alte contracte sau cum v-au inselat?

da puteti face sesizare la politie sa cerceteze si poate asa se invata minte si agentii sa nu mai fac contracte sub pretexte diferite.
Va puteti face cont la posf.ro si sa schimbati dv furnizorul imediat unde doriti.
Pentru electricitate aveti comparatorul de oferte al ANRE
[ link extern ]
Pentru gaze aveti comparatorul de oferte al ANRE
[ link extern ] /
doar completati judetul si localitatea si apasati compara oferte si eventual la rubrica Introduceţi consumul lunar estimat MWh sau kWh in coloana a 2-a introduceti un 10,9 pentru a vedea cat costa aproximativ un m3 de gaz.

Nu va mai lasati pacaliti nici de oferte NOVA p&G din comparator care au pret fix 3 luni apoi plangeti.
w_v_w_v, utilizator
Mulțumesc de răspuns !

w_v_w_v a scris:

da puteti face sesizare la politie sa cerceteze si poate asa se invata minte si agentii sa nu mai fac contracte sub pretexte diferite.
Va puteti face cont la posf.ro si sa schimbati dv furnizorul imediat unde doriti.
Pentru electricitate aveti comparatorul de oferte al ANRE
[ link extern ]
Pentru gaze aveti comparatorul de oferte al ANRE
[ link extern ] /
doar completati judetul si localitatea si apasati compara oferte si eventual la rubrica Introduceţi consumul lunar estimat MWh sau kWh in coloana a 2-a introduceti un 10,9 pentru a vedea cat costa aproximativ un m3 de gaz.

Nu va mai lasati pacaliti nici de oferte NOVA p&G din comparator care au pret fix 3 luni apoi plangeti.