Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Notificare incetare contract de inchiriere
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Notificare incetare contract de inchiriere

Buna ziua,
As dori sa stiu daca exista o formulare standard (un model de notificare) pentru a notifica chiriasul ca proprietarul nu mai doreste prelungirea contractului de inchiriere (contractul fiind pe durata determinata).
potrivit uneia dintre clauzele contractuale, aceasta notificare trebuie facuta cu un anumit termen inainte de ajungerea la termen a contractului....Nu exista nici o formulare tip.