avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 430 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am un Cabinet Medical Individual iar din incasari am ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am un Cabinet Medical Individual iar din incasari am facut depozit in Euro.

Buna ziua,

Am un Cabinet Medical Individual iar din incasarile bancare in lei, am facut depozite in euro.
Pot inchide aceste depozite si transfera banii in Euro, in contul meu de persoana fizica?
Am vreo restrictie la "scoaterea"de euro din CMI, avand in vedere ca am incasari doar in lei? Multumesc!
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Aprilie 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 12:49, 22 Aprilie 2023
Trebuie schimbați in lei, apoi transferați.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cont si card cabinet medical oms oms Sunt angajat la firma x si am si un cabinet prin care ofer consultanta la alte firme. Zilele trecute mi-am facut un cont la o banca pe cabinetul medical (sa ... (vezi toată discuția)
Contabilitate cmi viorel61 viorel61 Buna ziua , Suntem un Cabinet Medical Individual ( Medicina de familie ) si d-na doctor doreste sa faca un imprumut la o banca comerciala ( nu poate ca ... (vezi toată discuția)
Contabilitate cmi ( medic de familie ) viorel61 viorel61 Buna ziua , Suntem un Cabinet Medical Individual ( Medicina de familie ) si d-na doctor doreste sa faca un imprumut la o banca comerciala ( nu poate ca ... (vezi toată discuția)