Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Am un Cabinet Medical Individual iar din incasari am ...
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Am un Cabinet Medical Individual iar din incasari am facut depozit in Euro.

Buna ziua,

Am un Cabinet Medical Individual iar din incasarile bancare in lei, am facut depozite in euro.
Pot inchide aceste depozite si transfera banii in Euro, in contul meu de persoana fizica?
Am vreo restrictie la "scoaterea"de euro din CMI, avand in vedere ca am incasari doar in lei? Multumesc!
george-neagu, moderator
Trebuie schimbați in lei, apoi transferați.