avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 664 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua,in urma cu 7 ani am cumparat o suprafata de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua,in urma cu 7 ani am cumparat o suprafata de teren de ...

Buna ziua,in urma cu 7 ani am cumparat o suprafata de teren de la un vecin cu chitanta de mana fara martori.Cum as putea legaliza aceasta vanzare ptr ca pe vanzator nu stiu de unde sa-l iau el avand buletinul la adresa mea.Multumesc ptr raspunsuri!
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 20:12, 24 Aprilie 2023
trebuie musai sa-l gasiti

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dupa vanzare unui teren extravilan cu chitanta de mana, vanzatorul decedeaza marturie marturie Dupa vanzare unui teren extravian cu chitanta de mana, vanzatorul decedeaza. In urma cu vreo 10 ani doi batrani soti si sotie, au vandul viceprimarului un ... (vezi toată discuția)
Doresc legalizare unei tranzactie - teren cumparat cu o chitanta de mana. botea_daniel botea_daniel Buna ziua, Am urmatoarea problema de rezolvat: In anul 2002 – bunica mea cumpara un teren care se invecineaza pe latime cu proprietatea ei, de la ... (vezi toată discuția)
Instrainare proprietate stregicu stregicu Buna ziua Va prezint urmatoarea situatie: In anul 1992, fara sa aiba inca titlul de proprietate parintii mei au ... (vezi toată discuția)