Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... contractul de prestari servicii este considerat ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

contractul de prestari servicii este considerat vechime in munca ...

contractul de prestari servicii este considerta vechime in munca pentru pensionare ?
Dacă ați făcut acel contract pe un pfa sau alta forma și dacă ați platit contribuția la pensie în perioada respectiva, da.
Contractul de prestarii servicii nu constituie vechime in munca.. art.16 alin.5 C.mun. este destul de clar.