Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un profesor mi-a luat telefonu în timpul orei și m-a ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un profesor mi-a luat telefonu în timpul orei și m-a amenințat ...

Un profesor mi-a luat telefonu în timpul orei și m-a amenințat că nu îl voi primii, decât cu condiția să nu îl asupra mea în zilele când am ore cu el. Eu consider că m-a amenințat cu infracțiunea de Furt Art. 228 C. Penal și prin urmare nu ar fi infracțiunea de Purtare Abuziva Art. 296,alin. 2 C.Penal?

((((
pe vremea mea, intai te lesina si apoi ti-ar fi luat telefonul :)))
bagati-va ma, mintile in cap!
Nu stiu cati ani ai, dar cred ca tu sai parintii au semnat ca sunteti de acord cu regulamentul scolii, ia si citeste-l pana sa citesti codul penal.
In ce clasa esti ? Ca daca ai depasit clasa a V-a, eu as recomanda si parintilor sa iti ia telefonul. Scrii agramat, iar faptul ca un profesor incearca sa te faca atent la ore si sa te invete... hm... in cazul in care nu stii unde ai gresit, iti dau un link [ link extern ] ....
@Robi Alex Eu, in locul profesorului, ti-as fi dat si cateva telefoane in cap. Esti un viitor analfabet functional, se vede dupa cum scrii si "gandesti".
Mai bine pune mana pe carte si lasa telefonul in timpul orelor, ai timp de telefon inainte sau dupa
Lonapak, utilizator