Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Autorizatie de PF/AF
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Autorizatie de PF/AF

Am obtinut de la primarie o autorizatie de PF/AF pe care nu am folosit-o si nici nu am inregistrat-o fiscal niciodata. Primaria a continuat sa imi impuna taxa de autorizare in continuare cu toate ca din cate stiu eu era valabila un an iar neplata taxei o anuleaza din oficiu. Mentionez ca in anul urmator autorizarii am plecat din tara definitiv. Este normal ca primaria sa ma considere dator din proprie initiativa daca nu am inrgitrat fiscal si nu am mai platit pentru prelungire?
george-neagu, moderator
Autorizatiile de PF/AF se prelungesc automat pana adugeti dopada de la ONRC de suspendare activitate sau radiere PF/AF
Si cum pot face asta daca eu nu sunt in tara de 13 ani iar respectiva autorizatie nu a fost niciodata inregistrata la ONRC sau in alta parte?
attic1964, utilizator