Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Pe cati ani din urmă trebuie sa platesc taxe si ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Pe cati ani din urmă trebuie sa platesc taxe si impozite locale?

Pe cati ani din urmă trebuie sa platesc taxe si impozite locale,recent o persoana de 69 de ai nu avea mai nimic iam platit 3000 euro sa iasa la pensie,dar figurează cu taxe si impozite 6000-7000 lei ce e de făcut a plătit si nu mai are chitanțe, primăria zice nu are plătește,ce e de făcut!?
george-neagu, moderator
Pentru 5 ani in urmă. Deci in anul 2023 s-au prescris abia faptele contabile din 2017. Deci trebuie sa platiti 2018 - 2022. Mai mult, daca sunt anii anteriori 2017 inclusiv s-ar putea sa trebuiasca sa faceti actiune in contencios de constatare a prescrierii sumelor.