avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 348 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Pe cati ani din urmă trebuie sa platesc taxe si ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Pe cati ani din urmă trebuie sa platesc taxe si impozite locale?

Pe cati ani din urmă trebuie sa platesc taxe si impozite locale,recent o persoana de 69 de ai nu avea mai nimic iam platit 3000 euro sa iasa la pensie,dar figurează cu taxe si impozite 6000-7000 lei ce e de făcut a plătit si nu mai are chitanțe, primăria zice nu are plătește,ce e de făcut!?
Ultima modificare: Marți, 16 Mai 2023
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Cab.av. IRINA BUDA , Avocat 06:15, 17 Mai 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru 5 ani in urmă. Deci in anul 2023 s-au prescris abia faptele contabile din 2017. Deci trebuie sa platiti 2018 - 2022. Mai mult, daca sunt anii anteriori 2017 inclusiv s-ar putea sa trebuiasca sa faceti actiune in contencios de constatare a prescrierii sumelor.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neputinta plata rate credit kriss87 kriss87 Am si eu o intrebare, am un credit la o banca si e facut pe numele meu, al mamei si al tatalui,tatal a decedat in luna august,el dadea 50% din rata luna,acum ... (vezi toată discuția)
Platitor de impozit anual pentru apartament, pretentii posibile rodi2014 rodi2014 Imi puteti spune va rog daca faptul ca altcineva imi plateste de multi ani impozitul pentru apartamentul meu poate duce la ridicarea de pretentii asupra ... (vezi toată discuția)
Impozit pamant! Andrei1789 Andrei1789 Am o nelamurire legata de impozitul unui teren agricol. Detin suprafata de 20Ha intr.o localitate iar eu locuiesc in localitatea invecinata in acte. Am deschis ... (vezi toată discuția)