Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Daca am un drept de folosinta gratuit asupra unui ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Daca am un drept de folosinta gratuit asupra unui imobil, care ...

Daca am un drept de folosinta gratuit asupra unui imobil, care sunt drepturile si obligatiile pe care le am eu? si ce drepturi are persoana juridica care mi-a transmis mie dreptul de folosinta cu titlu gratuit?
Aveți numai un drept de folosință. Obligațiile ar fi trebuit trecute în contract, dacă există așa ceva. Dacă nu există contract, atunci rețineți că nu aveți voie să aduceți niciun fel de modificare spațiului și nici să cedați spațiul unei terțe persoane fără acordul proprietarului.