avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 416 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Relocare angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Relocare angajat

Buna,

In cazul unui grup de companii, in situatia in care un angajat trece din compania X din Romania, in compania Y din SUA, prin relocare cu incetare CIM din compania X, ce documente sunt necesare?
Cum se trateaza costurile legate de relocare ( bilete de avion angajat + familie , taxe visa, cazare, etc- nu avem informati )?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:22, 24 Mai 2023
De ce nu intrebati noul angajator ? ..legislatia nu cuprinde astfel de informatii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce reprezinta family status Dorusto Dorusto Sunt delegat in afara tarii in interes de serviciu. Am hotarat sa iau si familia cu mine. Care sunt drepturile pe care le am? plata transport, asigurare, ... (vezi toată discuția)
Despagubiri bilet avion, dupa demisie swalbard swalbard Buna ziua, De curand mi-am depus demisia iar compania de la care plec urmeaza sa participe la un eveniment in afara tarii. Pentru acesta, compania a platit ... (vezi toată discuția)
Demisia in perioada de probă JinRiddle JinRiddle Bună ziua, Sunt angajată la firma X prin contract nedeterminat, cu perioadă de probă de 3 luni din data de 01.02.2019. Urmează să plec săptămâna ... (vezi toată discuția)