Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Relocare angajat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Relocare angajat

Buna,

In cazul unui grup de companii, in situatia in care un angajat trece din compania X din Romania, in compania Y din SUA, prin relocare cu incetare CIM din compania X, ce documente sunt necesare?
Cum se trateaza costurile legate de relocare ( bilete de avion angajat + familie , taxe visa, cazare, etc- nu avem informati )?

Multumesc
De ce nu intrebati noul angajator ? ..legislatia nu cuprinde astfel de informatii.