Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună dimineața, am fost ieri la judecătorie intr-un ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună dimineața, am fost ieri la judecătorie intr-un dosar ...

Bună dimineața, am fost ieri la judecătorie intr-un dosar pentru conducere fără permis art.35 alin. 2 confirmare renunțare la urmărirea penală, judecătorul după ce d-na procuror a propus renunțarea la urmărirea penală a spus ca rămâne în pronunțare ca primesc acasă și durează 2 săptămâni, mare lucru nu am înțeles datorita emoțiilor ! Puteți sa ma ajutați vă rog ! Hristos s-a Înălțat !
Daca se confirma scăpați și dacă se respinge veți fi trimis în judecată.

București 2023
În primul rand, stați liniștit. Înseamnă că ați scăpat de dosar penal. Arareori sunt respinse astfel de cereri și întoarse la Parchet. Aveți numărul de dosar? Pana va vine acasă scrieți pe Google "portalul instantelor de judecata". Deschideți primul site de va apare și undeva sus e o căsuța de căutare. Dați search numărul de dosar și aflați rezultatul. La fel puteți proceda și dând sa caute site-ul judecătoriei, secțiunea dosare, introduceți numărul dosarului. Sau numele dvs.