Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe venituri dividende strainatate
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe venituri dividende strainatate

Pentru veniturile realizate din dinvidende din strainainte sunt obligat sa platesc si CASS si Pensie sau doar CASS?

Detin o firma in SUA si imi transfer dividende in contul personal din Romania.

Multumesc!
Doar cass dacă se depășește plafonul de 6 sau 12 salarii minime brute pe economie.