Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Banii din diurne, la cateva luni, ulterior ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Banii din diurne, la cateva luni, ulterior delegatiilor.

Buna ziua!
Se pot recuperara banii din diurne, la cateva luni, ulterior delegatiilor, va rog? Si cand se trec diurnele in declaratia 112: la data platii sau la data depunerii decontului?

Multumesc!
danymunteanu, utilizator
As dori sa intervin si eu cu o intrebare. In declaratia 112 diurnele se raporteaza la data platii. Dar cum procedez daca in cazul diurnelor externe persoana a fost plecata 7 saptamani? daca raportez suma totala la data depunerii decontului, in luna respectiva, nu depasesc plafonul? E o suma aferenta unei perioade mai mari de o luna. Multumesc!