Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... apartament cu 4 proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

apartament cu 4 proprietari

Buna ziua,
Trei proprietari doresc sa vanda apartamentul.
Unul vrea sa se mute in acest apartament, dar nici nu vrea sa le dea contravaloarea celorlalti 3.
Cum se procedeaza in acest caz ?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri.
lucian1956, utilizator
Se cere iesirea din indiviziune in instanta. Daca unul vrea casa trebuie sa dea sulta celorlalti. Daca cere casa si nu are banii, il executați silit.