avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 213 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dacă dupa un partaj judiciar de pe urma bunicilor mi ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dacă dupa un partaj judiciar de pe urma bunicilor mi sa atribuit ...

Dacă dupa un partaj judiciar de pe urma bunicilor mi sa atribuit o anumita suprafață de teren cum pot sa trec aceasta suorafata oe cei doi copii pe care ii am. Multumesc
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 16:12, 25 Iunie 2023
Întocmiti documentația cadastrala, intabulati hotărârea judecătorească și ulterior, puteți sa donați copiilor terenul respectiv

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Extras cf pentru un teren obtinut prin act de donatie Dana-Ralucaa Dana-Ralucaa Buna ziua! Detin un teren obtinut prin act de donatie de la bunicii mei. Terenul a fost achizitionat in urma cu multi ani si am doar un contract de ... (vezi toată discuția)
Rectificare titlu / teren intabulat ! bukinst bukinst Printr-o hotarare judecatoreasca comisia de aplicare a legii 18 a fost obligata sa ma puna in posesie pe un amplasament de 10 ha. Am intocmit documentatia ... (vezi toată discuția)
Mostenire iliescuvictor iliescuvictor Buna ziua, O suprafata de 45.000 de metrii patrati intravilan arabil,ramas mostenire de la unul din bunicii din partea tatalui. Familia a avut 4 ... (vezi toată discuția)