Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua, Bunicul meu a avut de la primărie ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua, Bunicul meu a avut de la primărie jumătate de hectar ...

Bună ziua,
Bunicul meu a avut de la primărie jumătate de hectar de teren agricol pe care l-a dat în arendă unei asociații (asociație ce a fost preluată acum câțiva ani de către primar), având o adeverință pentru acesta. După ce a murit bunicul, acum 17 ani, tata nu a vorbit la primărie sau la asociație să se intereseze de teren, dar a primit bunuri de pe urma acestuia până acum 5 ani. Acum, mergând la primărie să revendice terenul, i s-au spus că nu i se poate da teren, pentru că nu mai are de unde să îi dea. Este oare posibil sa mai recupereze terenul?
Ambr, utilizator
Dreptul la pamant se mosteneste prin succesiune dupa bunicul. Luati legatura cu un avocat.