avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aplicabilitate Ordinului privind scutirea la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aplicabilitate Ordinului privind scutirea la impozitului pentru venituri

Servus
Imi puteti spune daca un absolvent al facultatii de Informatica manageriala este sctit la impozitul pe venit conform legislatiei actuale?
Cel mai recent răspuns: ContSters60781 , utilizator 15:52, 28 Ianuarie 2010
Conform Ord 748/2004, lista este limitata la cele trecute acolo:

Lista cuprinzând specializarile
1. Automatica si informatica industriala
2. Calculatoare, Inginerie electrica si calculatoare
3. Electronica, Electronica aplicata, Electronica si telecomunicatii,
Comunicatii
4. Matematica, Matematica informatica
5. Informatica, Informatica economica, Informatica aplicata
6. Cibernetica si informatica economica, Cibernetica si previziune economica,
Contabilitate si informatica de gestiune.


Asa ca primul impuls ar fi sa spun ca nu pt ca vad: Informatica economica, de gestiune, clar precizate acolo si numai ele.
Pe de alta parte tocmai ca intra si acestea, ar trebui si Informatica Manageriala sa se incadreze aici.

Deci, imi pare rau ca nu ca sunt de prea mult folos. Eu una, as acorda scutirea si unui astfel de absolvent insa trebuie sa recunosc ca nu sunt sigura....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Scutire impozit system30 system30 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: daca un absolvent de Facultate are inscrisa la specializare: \"Telecomunicatii\" si urmeaza sa ... (vezi toată discuția)
Scutirea de la plata impozitului pe venit pentru programatori clau_d1a clau_d1a Am absolvit in acest an Facultatea de Electronica si Telecomunicatii, Universitatea \"Politehnica\" din Timisoara. In luna mai am inceput sa strang ... (vezi toată discuția)
Legea 250/2004 contabilitate si informatica de gestiune biancaores biancaores Buna ziua, Daca am specializarea in domeniul Contabilitate si Informatica de gestiune m-as putea angaja pe post de [b]programator[/b] si sa beneficiez de ... (vezi toată discuția)