Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Aplicabilitate Ordinului privind scutirea la ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Aplicabilitate Ordinului privind scutirea la impozitului pentru venituri

Servus
Imi puteti spune daca un absolvent al facultatii de Informatica manageriala este sctit la impozitul pe venit conform legislatiei actuale?
Conform Ord 748/2004, lista este limitata la cele trecute acolo:

Lista cuprinzând specializarile
1. Automatica si informatica industriala
2. Calculatoare, Inginerie electrica si calculatoare
3. Electronica, Electronica aplicata, Electronica si telecomunicatii,
Comunicatii
4. Matematica, Matematica informatica
5. Informatica, Informatica economica, Informatica aplicata
6. Cibernetica si informatica economica, Cibernetica si previziune economica,
Contabilitate si informatica de gestiune.

Asa ca primul impuls ar fi sa spun ca nu pt ca vad: Informatica economica, de gestiune, clar precizate acolo si numai ele.
Pe de alta parte tocmai ca intra si acestea, ar trebui si Informatica Manageriala sa se incadreze aici.

Deci, imi pare rau ca nu ca sunt de prea mult folos. Eu una, as acorda scutirea si unui astfel de absolvent insa trebuie sa recunosc ca nu sunt sigura....