Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna dimineata! Va rog frumos sa ma ajutati cu un ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna dimineata! Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns la ...

Buna dimineata! Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns la urmatoarea intrebare: daca cererea de chemare in judecata a sosit pe 15 iunie 2023 (data postei de pe plic), care era ultima zi in care puteam depune la judecatorie prin e-mail si pana la ce ora din ziua respectiva, intampinarea si cererea reconventionala? Multumesc!
ficiu_elena, utilizator
Buna ziua, in Adresa de inaintare a instantei trebuie sa va fi comunicat si termenul, in general este de 25 de zile dar poate fi si un alt termen in functie de obiectul dosarului. Daca termenul este de 25 de zile, atunci 11 iulie era ultima zi de depunere.
Madalina Pascu, Avocat
Pana pe data de 11 iulie 2023 ora 23:59.