Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Obligatoriu punct de lucru pentru plata accize cafea ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Obligatoriu punct de lucru pentru plata accize cafea ?

Buna ziua,
In legatura cu plata accizelor pentru cafea ,ma intereseaza daca un operator economic ,cu sediul in Bucuresti, trebuie sa isi deschida un punct de lucru in Cluj ( contract de inchiriere ....etc ) pentru plata accizelor respective ,in conditiile in care incheie un contract de prestari servicii cu un tert ( din Cluj ) pentru transport extern ,depozitare si gestiune in Cluj si distibutie cafea pe teritoriul Romaniei.
Accizele nu se pot plati in Bucuresti ( la sediu ) ?
Sau la Cluj doar in baza contractului de prestari servicii ,fara a mai fi necesara deschiderea unui punct de lucru ,serviciul fiind unul externalizat ?
Puteti ,va rog, sa ma indrumati catre o lege care reglementeaza aceasta problema ?
Depoziteaza marfa la Cluj? Daca da, trebuie deschis punct de lucru si plata accizelor se va face la Cluj.