Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna dimineața. Eu sunt în partaj cu fosta soție ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna dimineața. Eu sunt în partaj cu fosta soție și am rămas ...

Buna dimineața. Eu sunt an partaj cu fosta soție și am rămas an casa cu fiul meu de 27 de ani . Nu mă înțeleg cu ei sunt agresat sunt amenințat ..Sa mutat și o fată la noi cu copil cu tot . Antrbare cum ai pot da afara pe amândoi unde mă pot adresa că ia nu are nici un drept . Mulțumesc
Va puteti adresa instantei sa cereti evacuarea lor
procedura e rapida ca nu stau in baza unui titlu, Contactati un avocat ca nu o sa va descurcati sa concepeti cererea.
Puteți cere emiterea un ordin de protectie prin care sa cereți și evacuarea pt o perioada determinata..Cat timp nu realizați partajul e discutabil dacă puteți solicita evacuarea în ipoteza in care celalalt coproprietar le permite sa locuiască.Discutati cu un av pt a analiza situația exacta..
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat