Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Acordul cu privire la cumularea vechimii in munca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Acordul cu privire la cumularea vechimii in munca dintre Romania ...

Acordul cu privire la cumularea vechimii in munca dintre Romania si SUA , eu primesc Pensia din SUA direct in BT aici in Romania , am vechime de 10 ani lucrati in Romania pana in 1990 , pot cumula anii de vecime din Romania si SUA pentru a obtine o pensie si in Romania , am varsta de 66 ani , mltumesc .
da, se pot cumula perioadele lucrate în fiecare dintre cele două țări, atunci când se dorește ieșirea la pensie
Cornel Vasile, Consilier juridic
Eu am iesit la pensie la 62 ani in SUA si primesc banii in Banca Transilvania , intrebarea mea este daca pot sa depun dosar pentru pensia din Romania cu numai 10 ani lucrati in Romania , multumesc .