Forum Discuţii juridice Executare silită Este normal ca executorul in urma unei popri sa imi ...
Discuție deschisă în Executare silită

Este normal ca executorul in urma unei popri sa imi retina fondul ...

Este normal ca executorul in urma unei popri sa imi retina fondul social de la CAR. Legal cred ca nu. Eu consider un furt.
Executorul are permisiunea legală să rețină de la debitor tot ce poate prinde respectând limitele și prevederile legale.
Dacă aveți datorii restante la creditori, vă poate executa silit și fondul social de la CAR, că legea îi permite.

Mai nou, în urma deciziei CCR poate executa silit și indemnizația de crestere copil.
Dapix, utilizator