Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Nu mai pot sa ma vad cu prietena pentru ca era martor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Nu mai pot sa ma vad cu prietena pentru ca era martor in procesul meu

Buna ziua....
Joi pe 28 ianuarie 2010 am fost condamnat la 3 ani cu suspendare si 5 ani probatiune pt ca am cules canepa de pe marginea drumului si am incercat s-a o fumez impreuna cu inca vreo 4 prieteni.Intre obligatiile probatiunii este si faptul ca nu ma pot intalni cu nici unul dintre martori sau inculpati.Problema e ca intre martori se afla si prietena.Avocatul din oficiu mi-a spus ca tre sa renunt la ea.Problema e ca suntem impreuna de 2 ani si aveam si planuri de viitor...nunta..etc. CE SE POATE INTAMPLA DACA IMI CONTINUI RELATIA?
VA MULTUMESC
s-ar putea ca suspendarea sa se transforme in executare...
Si cine decide lucrul asta?...Iar la tribunal?....
da, iar la tribunal....
Si daca ii explic la judecator ce planuri aveam cu fata....am vreo sansa sa nu se transforme in executare sau e vreun procedeu fix si nu am sanse?:(#-o
Baciu Andrei Sorin, utilizator
Din nefericire pentru dvs,de data aceasta instanta sta"in calea fericirii dvs".
Este bine sa renuntati la aceasta prietenie,caci continuarea ei,va poate aduce la inchisoare.
Dvs.stiti mai bine calea de urmat,dar eu consider ca mai bine este in libertate !