Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum putem obtine o copie a CARTII TEHNICE a unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum putem obtine o copie a CARTII TEHNICE a unui imobil de 4 etaje ...

Cum putem obtine o copie a CARTII TEHNICE aunui imobil de 4 etaje plus mansarda din Sectorul 1 ,București.Constructia a fost recepționată în 2012.
Ce stiu eu: Cartile tehnice ale unui bloc (pardon - condominiu...) se intocmesc in 4 exemplare si se distribuie:
- un ex. la proiectant;
- un ex. la constructor;
- un ex. la Primarie;
- un ex. la As. prop. - daca o aveti constituita - cu mentiunea ca acest exemplar se elibereaza gratuit. Daca CT a fost deja eliberata si pierduta, atunci se poate elibera o copie, dar cu plata. Uneori aceasta CT poate contine 100-150 de pagini sau chiar mai mult!

Aici pe forum au mai fost puse asemnea intrebari, mai ales de cetateni ai Capitale, unde, probabil s-au facut mai multe schimbari ale locurilor unde se tin aceste Carti tehnice ale cladirilor.
Asadar, mergeti la Primaria S1 si va informati unde se gaseste cartea dvs.
Succes!