avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general PFA-Facturare electronica
Discuție deschisă în Contabilitate în general

PFA-Facturare electronica

Sunt P.F.A. neplatitor de TVA si doresc sa stiu daca incepand cu 1 ianuarie 2024 sunt obligata sa emit doar facturi electronice? Este nevoie sa le semnez prin semnatura electronica?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:21, 2 Noiembrie 2023
toate firmele stabilite pe teritoriul României vor avea obligația facturării electronice.
[ link extern ] /

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Firma tip srl fara angajați sebihosu67@gmail.com sebihosu67@gmail.com Bună seara,am o firma tip Srl.Nu am angajați,sunt doar unic administrator,nu sunt plătitor de tva.Acum plătesc 16% impozit pe profit.Cu ce ma afectează pe ... (vezi toată discuția)
Facturare srl neplatitor catre firma din sua efuionut efuionut Am un SRL neplatitor de TVA care activeaza in domeniul prestari servicii IT. Urmeaza sa semnez un contract de prestari servicii cu o societate din SUA si as ... (vezi toată discuția)
Tva la export luciapap luciapap Buna seara,va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema-in cateva zile urmeaza sa incheiem un contract cu o firma din Italia pt exportul de produse finite, usi, ... (vezi toată discuția)