avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intr-un contract de arendă, urmare decesului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intr-un contract de arendă, urmare decesului arendatorulu, cui ...

Intr-un contract de arendă, urmare decesului arendatorulu, cui i se plătește arenda in natură până la realizarea unei succesiuni?
Cel mai recent răspuns: marian19 , utilizator 02:28, 6 Noiembrie 2023
Succesibililor.
Succesibilul este persoana care îndeplinește condițiile prevăzute de lege pentru a putea moșteni, dar care nu și-a exercitat încă dreptul de opțiune succesorală.
Mulțumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune simasabina simasabina Buna ziua! As dori sa stiu cum sa procedez in urmatoarea situatie: X a decedat ,care are doi copii si doi frati.Copii nu doresc mostenirea ,fratii vor sa ... (vezi toată discuția)
Mostenire dupa tata decedat andrei0901 andrei0901 Buna ziua In urma cu 8 luni tatal meu a decedat , avand doi copii si fiind casatorit .Am inteles ca intr-un termen de 12 luni trebuie sa ne prezentam la notar ... (vezi toată discuția)
Optiune succesorala vs. dezbatere succesorala Pilu Pilu Buna seara. Nu am o speta anume, dar ma intriga faptul ca nu inteleg un lucru si as aprecia daca cineva m-ar lamuri. Urmaresc cu interes postarile si ... (vezi toată discuția)