Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intr-un contract de arendă, urmare decesului ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intr-un contract de arendă, urmare decesului arendatorulu, cui ...

Intr-un contract de arendă, urmare decesului arendatorulu, cui i se plătește arenda in natură până la realizarea unei succesiuni?
Succesibililor.
Succesibilul este persoana care îndeplinește condițiile prevăzute de lege pentru a putea moșteni, dar care nu și-a exercitat încă dreptul de opțiune succesorală.
Mulțumesc mult.