Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua dacă am o fetita de 5 luni și aș dori sa ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua dacă am o fetita de 5 luni și aș dori sa divorțez ...

Bună ziua dacă am o fetita de 5 luni și a-și dori sa divorțez de tatăl fetitei statul miar da fetita mie
Bună ziua,

Copilul ar rămâne la dvs. dacă reușiți să dovediți în instanță că e în interesul superior al minorului să fie la dvs.
Dacă aveți posibilități financiare, locative și nu suferiți de vreo afecțiune medicala care sa va împiedice sa aveți grija de copil atunci nu sunt motive ca acesta să fie luat de lângă dvs.
Contactați un avocat sa va explice in detaliu procedura și sa va sprijine în acest demers.
În mod normal veți castiga procesul.
Apelati la avocat pentru o coordonare juridica corespunzătoare și sa analizeze toate amănuntele spetei.
Avocatii mai reușesc sa acopere și anumite carențe ale clienților.

București 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat