avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 290 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua dacă am o fetita de 5 luni și aș dori sa ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua dacă am o fetita de 5 luni și aș dori sa divorțez ...

Bună ziua dacă am o fetita de 5 luni și a-și dori sa divorțez de tatăl fetitei statul miar da fetita mie
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:28, 11 Noiembrie 2023
Bună ziua,

Copilul ar rămâne la dvs. dacă reușiți să dovediți în instanță că e în interesul superior al minorului să fie la dvs.
Dacă aveți posibilități financiare, locative și nu suferiți de vreo afecțiune medicala care sa va împiedice sa aveți grija de copil atunci nu sunt motive ca acesta să fie luat de lângă dvs.
Contactați un avocat sa va explice in detaliu procedura și sa va sprijine în acest demers.
În mod normal veți castiga procesul.
Apelati la avocat pentru o coordonare juridica corespunzătoare și sa analizeze toate amănuntele spetei.
Avocatii mai reușesc sa acopere și anumite carențe ale clienților.

București 2023
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Noiembrie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Copil fara acordul tatalui in strainatate Cristi1986 Cristi1986 Am o fetita de 9 luni am plecat in italia cu fetita si cu mama fetitei.. Neam certat si a chemat politia si ma scos pe strada pentru ca chiria era pe numele ... (vezi toată discuția)
Ieșirea din țară a minorului Graur2020 Graur2020 Bună ziua! Am o fetiță de 12 ani și aș dori să ne stabilim în Germania.Sunt divorțată iar custodia fetiței este comună cu domiciliul stabil la ... (vezi toată discuția)
Bună ziua. sunt căsătorită de 2 ani și avem o fetiță de ... Bogdana2019 Bogdana2019 Bună ziua. Sunt căsătorită de 2 ani și avem o fetiță de 1 anișor. Doresc să divorțez întrucât soțul bea foarte mult și destul de des. De fetiță ... (vezi toată discuția)