avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Retinitis pigmentosa în ce grad de handicap se ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Retinitis pigmentosa în ce grad de handicap se încadrează?

Retinitis pigmentosa în ce grad de handicap se încadrează?
Ce beneficii am?
Pot avea permis la acest grad?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 09:26, 11 Noiembrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se poate încadra în oricare grad de handicap în funcție de stadiul bolii.

Depuneți dosar cu cerere și toate actele medicale la COMISIA de expertiză a DGASPC, și apoi după ce veți fi evaluat pe baza documentelor medicale, vedeți ce va hotărî comisia.

Nu-i nimic bătut în cuie, cu aceeași boală, dar în stadii diferite, fiecare poate fi încadrat într-un grad de handicap în funcție de evoluția bolii respective.
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Noiembrie 2023
Dapix, utilizator
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util


Szentkiraly Boda Laszlo a scris:

Retinitis pigmentosa

Pot avea permis la acest grad?


Permis auto puteți avea, sau nu, în funcție de stadiul bolii. De exemplu dacă aveți un stadiu MEDIU cred că ați putea conduce mașina.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna seara! sunt angajata muncesc...numai ca,in dec 2022, am ... Mariorica1970 Mariorica1970 Buna seara! Sunt angajata muncesc...numai ca,in dec 2022, am fost diagnosticata cu poliartita reumatoida std 1......fac tratament urat,am ... (vezi toată discuția)
Buna seara doresc sa stiu si eu ce grad de handicap este pentru ... Petricaluta Petricaluta Buna seara doresc sa stiu si eu ce grad de handicap este pentru schizofrenie si daca este nevoie de insotitor? Multumesc frumos si astept raspunsul dvs s.au a ... (vezi toată discuția)
Sunt bolnav de diabet tip1[insulino dependent] ,pot fi scutit de impozitul pe salariu ? TesuAdrian TesuAdrian Buna ziua doamnelor si domnilor ! Sunt bolnav de diabet tip1 [ ma injectez cu insulina de 4[patru] ori pe zi ] lucrez la o companie privata si vreau sa va ... (vezi toată discuția)