Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... La finalizarea de succesiune una dintre părți nu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

La finalizarea de succesiune una dintre părți nu este de acord ...

La finalizarea de succesiune una dintre părți nu este de acord și face apel cit va mai dura pina la finalizare?sau ce se mai poate modifica la apel daca trebuie sa facă despăgubire.Multumesc!
In apel, se face o noua judecata.

Durata poate să difere în functie de probele de care intelege apelantul sa se foloseasca, dar si de gradul de incarcatura al instantei. De exemplu, apelantul propune martori noi sau alte probe care pot face ca judecata sa fie mai indelungata.

Probabil, undeva între 3 luni și un an.

Mulțumesc frumos! Este vorba de sora mea care nu vrea sa ma despăgubească așa crede ea ca totul ii revine deși eu am avut grija de mama spitalizare. înmormântare etc.