Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna. Ma intereseaza Ord.nr50/1990 poz.174;poz.178 si ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna. Ma intereseaza Ord.nr50/1990 poz.174;poz.178 si poz.184 ...

Buna. Ma intereseaza Ord.nr50/1990 poz.174;poz.178 si poz.184
Pct.178 anexa II din Ordinul 50/1990 se încadrează în grupa a II-a de muncă: mecanicii agricoli care efectuează lucrări în câmp, vii și livezi, cu tractoare și combine autopropulsante, cei care efectuează tratamente fitosanitare prin stropire și prăfuire cu mașini de erbicidat și mașini pentru stropit și prăfuit, precum și mecanicii de întreținere a tractoarelor, combinelor și mașinilor agricole pentru perioada lucrată în câmp.

Pct.184 din Ordinul nr.50/1990 se incadreaza in grupa a II a de munca ``activitatea in sectoarele de demontari, decapari si degresari din intreprinderile de reparatii auto, tractoare si utilaje in vederea repararii.``

Ordinul il gasiti aici
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic