avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 734 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Licența transport pentru autoutilitare de 3,5 t
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Licența transport pentru autoutilitare de 3,5 t

Licența transport pentru autoutilitare de 3,5 t
Bună ziua! Am înființat un Srl în care eu sunt administrator, am o autilitară de 3,5 tone înscrisă pe firma, și vreau să cumpăr legume dintr un anumit loc și să le vând la piață cu această dubă.
Îmi trebuie licență de transport pentru a cumpara și transporta pentru firma mea în care eu sunt administrator?
Ultima modificare: Duminică, 14 Ianuarie 2024
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: adriandimitriu , utilizator 18:45, 14 Ianuarie 2024
nu. dar cititi si detaliile: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Licenta transport marfa pt autoutilitara de 3,5 tone?! Alexandracatalina1990 Alexandracatalina1990 Buna ziua! Infiintez zilele acestea un srl care se va ocupa in principal de relocari/mutari de locuinte , dar si transport de diverse obiecte, marfa la cererea ... (vezi toată discuția)
Înființare firmă, alegere formă de organizare nastasecornel nastasecornel Buna ziua! impruna cu sotia dorim sa infiintam o firma si nu suntem lamuriti care ar fi forma juridica avantajoasa pt noi ( ii, pfa .asociatie familiala, srl, ... (vezi toată discuția)
Infintare ii transport marfa. Gneagu Gneagu Buna ziua, Detin o duba sub 3,5 tone cu care mai fac transport marfa in jurul localitatii de domiciliu, am primit o oferta de la o firma in vederea ... (vezi toată discuția)