Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TERENURI SUPRAEVALUATE IN GRILA NOTARIALA DIN 2024 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TERENURI SUPRAEVALUATE IN GRILA NOTARIALA DIN 2024 FIRMA SC AMT ...

TERENURI SUPRAEVALUATE IN GRILA NOTARIALA DIN 2024

FIRMA SC AMT SRL A EVALUAT TERENUL EXTRAVILAN NEPRODUCTIV LA 8400 LEI / HA.

ACEST EVALUATORI ISI BAT JOC SI SUPRAEVALUEAZA TERENURILE.

CINE SA OFERE SUMA DE 8400 DE LEI / HA PE TERENUL NEPRODUCTIV ?

CE SE POATE FACE IMPOTRIVA ACESTEI FIRME CARE E MANA IN MANA CU NOTARII DIN DOLJ ?
gigliola, utilizator
Asta înseamnă 0,84 lei/metru pătrat.
100 de metri pătrați inseamna 84 lei.
1000 de metri pătrați inseamna 840 lei
Vi se pare o supraevaluare?editat
gi-jane2, moderator
Raluca unde ati vazut dvs. sa ofere cineva pe un hectar de teren neproductiv in Mehedinti, 8400 lei, daca pe hectarul de tern arabil de abia ofera 8000-9000 de lei.?
editat
gi-jane2, moderator
Pe OXL. Unde terenurile extravilane din Mehedinți se vând cu minimum 32.000 euro. Unele chiar și cu 90.000.
Eu vreau sa vad un contract de vanzare -cumparare unde scrie ca un hectar de teren extravilan neproductiv a fost vandut cu 8400 de lei, cum scrie in grila. Deci terenul este neproductiv, nu e poate cultiva nimic pe el, si a fost evaluat de SC AMT SRL la suma de 8400 de lei. Cine sa ofere atatia bani pe un hectar de teren neproductiv , cand in Mehedinti un hectar de teren aextravilan arabil de abia se vinde cu 8800 de lei ?
gigliola, utilizator
Daca sunt anunturi cu preturi peste 50.000 euro, credeti ca nu exista si contracte de vanzare cu preturi de cel putin 8400 lei?
Duceți-vă la primarii și cercetați ofertele de vânzare ale terenurilor extravilane. Sunt afișate public.
Si nu va împiedica nimic sa vindeți pe 2 lei.
Doar ca taxele vor fi calculate la valoarea din expertiza.
Expertizele sunt făcute pentru "băieții deștepți", care fac afaceri imobiliare și au impresia ca notarii și statul sunt niște prosti.
raluk0207, utilizator