avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 339 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... TERENURI SUPRAEVALUATE IN GRILA NOTARIALA DIN 2024 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

TERENURI SUPRAEVALUATE IN GRILA NOTARIALA DIN 2024 FIRMA SC AMT ...

TERENURI SUPRAEVALUATE IN GRILA NOTARIALA DIN 2024

FIRMA SC AMT SRL A EVALUAT TERENUL EXTRAVILAN NEPRODUCTIV LA 8400 LEI / HA.

ACEST EVALUATORI ISI BAT JOC SI SUPRAEVALUEAZA TERENURILE.

CINE SA OFERE SUMA DE 8400 DE LEI / HA PE TERENUL NEPRODUCTIV ?

CE SE POATE FACE IMPOTRIVA ACESTEI FIRME CARE E MANA IN MANA CU NOTARII DIN DOLJ ?
Ultima modificare: Luni, 22 Ianuarie 2024
gigliola, utilizator
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 18:56, 23 Ianuarie 2024
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Asta înseamnă 0,84 lei/metru pătrat.
100 de metri pătrați inseamna 84 lei.
1000 de metri pătrați inseamna 840 lei
Vi se pare o supraevaluare?editat
Ultima modificare: Marți, 23 Ianuarie 2024
gi-jane2, moderator
Raluca unde ati vazut dvs. sa ofere cineva pe un hectar de teren neproductiv in Mehedinti, 8400 lei, daca pe hectarul de tern arabil de abia ofera 8000-9000 de lei.?
editat
Ultima modificare: Marți, 23 Ianuarie 2024
gi-jane2, moderator
Pe OXL. Unde terenurile extravilane din Mehedinți se vând cu minimum 32.000 euro. Unele chiar și cu 90.000.
Eu vreau sa vad un contract de vanzare -cumparare unde scrie ca un hectar de teren extravilan neproductiv a fost vandut cu 8400 de lei, cum scrie in grila. Deci terenul este neproductiv, nu e poate cultiva nimic pe el, si a fost evaluat de SC AMT SRL la suma de 8400 de lei. Cine sa ofere atatia bani pe un hectar de teren neproductiv , cand in Mehedinti un hectar de teren aextravilan arabil de abia se vinde cu 8800 de lei ?
Ultima modificare: Marți, 23 Ianuarie 2024
gigliola, utilizator
Daca sunt anunturi cu preturi peste 50.000 euro, credeti ca nu exista si contracte de vanzare cu preturi de cel putin 8400 lei?
Duceți-vă la primarii și cercetați ofertele de vânzare ale terenurilor extravilane. Sunt afișate public.
Si nu va împiedica nimic sa vindeți pe 2 lei.
Doar ca taxele vor fi calculate la valoarea din expertiza.
Expertizele sunt făcute pentru "băieții deștepți", care fac afaceri imobiliare și au impresia ca notarii și statul sunt niște prosti.
Ultima modificare: Marți, 23 Ianuarie 2024
raluk0207, utilizator

Alte discuții în legătură

Taxe vanzare cumparare dlcodrut dlcodrut Am vrut sa cumpar un teren arabil, extravilan, situat intr-un sat (Mehala), de la periferia orasului Timisoara. Daca pretul de cumparare negociat cu ... (vezi toată discuția)
Evaluare notariala teren intravilan DLaurentiu DLaurentiu Buna ziua! Vreau sa vand un teren intravilan localizat in Bucuresti.Am facut toate actele necesare vanzarii,m-am inteles cu cumparatorul la pret(50.000 ... (vezi toată discuția)
Taxe notariale mostenire horatiucalancea horatiucalancea Doresc sa aflu care sunt costurile totale notariale pentru un supliment de mostenire ce consta intrun teren de 2.22ha , extravilan , cu folosinta pasune, ... (vezi toată discuția)