avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 532 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită calcul dobanda buna ziua am castigat contestatie ...
Discuție deschisă în Executare silită

calcul dobanda buna ziua am castigat contestatie executare silita,am ...

calcul dobanda
buna ziua
am castigat contestatie executare silita,am schitat cerere intoarcere executare silita si as dori sa solicit pe langa suma de restitui si dobanzi
Cine calculeaza aceste dobanzi? executorul,instanta sau trebuie sa le calculez eu?
cum formulez aceasta cerere instantei,privind dobanzile?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 09:39, 13 Februarie 2024
beneficiati de dobanda legala daca cereti, executorul calculeaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dobanda legala si rata inflatiei caradis caradis Buna ziua. Am castigat un proces de executare silita impotriva unei banci . Decizia instantei a fost acela de a-mi restitui intreaga suma oprita . Desi in ... (vezi toată discuția)
Executare silita pentru debit laur50 laur50 Buna ziua, Pentru a recupera datoriile acumulate prin neplata cheltuililor comune de intretinere, am actionat in instanta debitorul iar instanta , dupa ce a ... (vezi toată discuția)
Dobanzi si inflatia la zi pentru drepturi banesti castigate in instanta Lungu Constantin Lungu Constantin Va rog cum se calculeaza actualizarea cu rata inflaţiei precum şi cu dobânda legală la suma respectivă, a drepturilor banesti castigate in instanta ? (vezi toată discuția)