Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! A-și dori să vă adresez o întrebare: ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! A-și dori să vă adresez o întrebare: Soțul meu ...

Bună ziua! A-și dori să vă adresez o întrebare: Soțul meu pensionar militar, ieșit la pensie în anul 2007, conform legii 8/2006, a mai lucrat după trecerea în rezervă circa 16 ani, cu contract de muncă în Italia. În acest caz la împlinirea vârstei standard de pensionare i se va mai adaugă ceva la pensie, cum trebuie să procedăm? Vă mulțumesc anticipat și aștept răspuns!
Trebuie să aplice pentru pensia comunitară.
Vă mulțumesc frumos!