avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua! A-și dori să vă adresez o întrebare: ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua! A-și dori să vă adresez o întrebare: Soțul meu ...

Bună ziua! A-și dori să vă adresez o întrebare: Soțul meu pensionar militar, ieșit la pensie în anul 2007, conform legii 8/2006, a mai lucrat după trecerea în rezervă circa 16 ani, cu contract de muncă în Italia. În acest caz la împlinirea vârstei standard de pensionare i se va mai adaugă ceva la pensie, cum trebuie să procedăm? Vă mulțumesc anticipat și aștept răspuns!
Cel mai recent răspuns: simion lenuta , utilizator 18:07, 7 Martie 2024
Trebuie să aplice pentru pensia comunitară.
Vă mulțumesc frumos!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua! a-și dori să vă adresez următoarea intrebare: ... simion lenuta simion lenuta Bună ziua! A-și dori să vă adresez următoarea intrebare: Soțul meu pensionar militar de aproximativ 17 ani, a mai lucrat după ieșirea la pensie circa ... (vezi toată discuția)
Bună ziua! a-și dori să vă adresez următoarea întrebare: ... simion lenuta simion lenuta Bună ziua! A-și dori să vă adresez următoarea întrebare: Soțul meu pensionar militar de aproximativ 17 ani, a mai lucrat după ieșirea la pensie circa ... (vezi toată discuția)
Recalcularea pensiei militare mariantimisoara mariantimisoara Buna ziua, Am trecut in rezerva la cerere inainte de varsta 55 ani(varsta de pensionare militari). La implinirea varstei de 55 ani am depus dosarul de pensie ... (vezi toată discuția)