Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Dosar pentru Autovatamare ?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Dosar pentru Autovatamare ?

Bună ziua !
Va rog frumos sa ma ajutați cu un răspuns!
Am cazut cu o trotineta electrica care nu necesita permis de conducere în curtea complexului de locuințe. Am fost la spital , a venit și un echipaj de politie care au vrut sa vadă locul și trotineta, am ieșit pozitiv la alcool test , nu am ranit pe nimeni altcineva inafara de mine . Eu acum sunt într-o perioada de supraveghere in baza unei amânări de aplicare a pedepsei .
Îmi afectează cumva lucrul asta ? Mi se poate revoca amânarea aplicării pedepsei . ?
Mulțumesc!
Trebuie văzut dosarul de avocat.

București 2024