Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... ANPC a oferit paratului datele mele
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

ANPC a oferit paratului datele mele

Buna ziua, am depus o plangere la ANPC impotriva unei librarii in urma cu 2 zile. Azi am avut surpriza sa fiu sunata de patronul librariei care detine datele mele complete. Este corect legal ca ANPC sa ofere datele mele? Cum procedez deoarece patronul ma suna obsesiv si imi creeaza o stare de frica
Plângere la politie pt hartuire amenințare șantaj împotriva. ,,patronului"sesizare la conducerea ANPC și la instituția privind protecția datelor cu caracter personal.Nu ANPC i a dat datele ci un funcționar șpăguitbcu o lada de vin sau o sticla de whisky.,(nu cred ca funcționarul v a turnat ca să primească ultimele ediții premiate la târgul de carte..)