Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Societate platitoare de impozit pe profit cand poate ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Societate platitoare de impozit pe profit cand poate face sponsorizare?

O societate platitoare de impozit pe profit cand poate face sponsorizare in 2024?
george-neagu, moderator
Daca va referiti la redirectionare, pana la 25.06.2024.

CF:
Art. 42. - Depunerea declaraţiei de impozit pe profit
(4) În cazul în care valoarea stabilită potrivit art. 25 alin. (4) lit. i), diminuată cu sumele reportate, după caz, nu a fost utilizată integral, contribuabilii pot dispune redirecţionarea impozitului pe profit, în limita valorii astfel calculate, pentru efectuarea de sponsorizări şi/sau acte de mecenat până la termenele de depunere a declaraţiei anuale de impozit pe profit, prin depunerea unui/unor formular/formulare de redirecţionare.